Wybór mebli do łazienki – czym się kierować?

Wybór mebli do łazienki – czym się kierować?

Wybór mebli do łazienki to wcale nie taka prosta sprawa. A przynajmniej jeśli zależy nam na dobrze prezentujących się meblach łazienkowych, które idealnie pasują do naszego pomieszczenia. Obecnie producenci prześcigają się w produkcji coraz to nowszych i bardziej różnorodnych modeli mebli łazienkowych dlatego mamy w czym wybierać. A wiadomo, że jak pojawia się dużo różnych możliwości oto automatycznie zadajemy sobie pytanie: która z tych opcji jest dla mnie najlepsza? Czym powinnam/powinienem się kierować przy kupnie mebli łazienkowych? Takie i wiele innych pytań zadają sobie ludzie, którzy przynajmniej raz w życiu stanęli przed wyzwaniem jaki jest zakup nowych mebli do łazienki. Poniżej znajdziesz poradnik, który pomoże Ci podjąć słuszną decyzję w trakcie zakupu nowych mebli łazienkowych. Zapraszam do lektury!

Materiał z jakiego wykonane są meble łazienkowe
Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że łazienka jest to pomieszczenie, które w szczególności i niemal przez cały czas jest narażone na permanentne nagromadzenie się wilgoci oraz szybki zmiany temperatury. Dlatego też tak ważne jest, aby dobrać do naszej łazienki odpowiednie meble, wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie ulegną one szybkiemu zniszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie porozmawianie ze sprzedawcą i dopytanie go szczegółowo oto, czy konkretny model mebli, który nas zainteresował jest pokryty specjalnym lakierem poliuretanowym. Bardzo istotne jest również to, aby zawiasy i uchwyty naszych mebli łazienkowych były wykonane z materiałów, które są odporne na rdze. Koniecznie powinieneś także zwrócić uwagę na to jak wygląda tylna ścianka mebli. Dobrze jest jeśli ta ścianka jest odrobinę cofnięta, ponieważ nie będzie dotykała ściany, a to natomiast uchroni Twoje meble przed pojawieniem się pleśni na tyłach półeczek oraz szafek.

Zmierz dokładnie swoją łazienkę!
Zanim w ogóle zabierzesz się za kupno mebli łazienkowych powinieneś dokładnie zmierzyć rozmiary swojej łazienki. Jest to niezbędne jeśli chcesz aby Twoja łazienka była wygodna w użytkowaniu oraz funkcyjna. W trakcie robienia pomiarów pamiętaj o tym, aby przed umywalką oraz miską WC zostawić około 70 centymetrów , natomiast po bokach mniej więcej po 20 do 30 centymetrów. Taka przestrzeń powinna pomoc Ci zachować swobodę ruchów oraz wygodę. Jeżeli chodzi o kabinę prysznicową lub wannę do warto zostawić sobie co najmniej 50 do 70 centymetrów odległości, aby mieć swobodny dostęp do tych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *