Czym się kierować przy wyborze lustra do łazienki?

Czym się kierować przy wyborze lustra do łazienki?

Łazienka bez lusterka to jak kuchnia bez lodówki lub sypialnia bez łóżka. Chyba każdy z nas nie wyobraża sobie życia bez codziennego przeglądania się w lustrze łazienkowym tuż po wstaniu, myciu zębów czy czesaniu włosów. Nie wspominając o codziennym robieniu makijażu przez panie, do którego lustro w łazience jest po prostu niezbędne. Jednak poza funkcją praktyczną lustro w łazience ma także funkcję estetyczną. To ono nadaje uroku i wyrazu naszej łazience – w zależności oczywiście od tego na jaki model lustra się zdecydujemy. Poza tym warto wiedzieć o tym, że lustro w łazience optycznie pomieszcza nasze pomieszczenie – więc posiadanie go w małej łazience jest wręcz strzałem w dziesiątkę. Obecnie na rynku mamy do wyboru mnóstwo luster łazienkowych – poczynając od małych standardowych, poprzez okrągłe i bez ramki, kończąc na ogromnych, kwadratowych ze specjalnymi zdobieniami. Generalnie – jest w czym przebierać. Poniżej znajdziesz poradnik, dotyczący tego jak należy wybierać i dopasować lusterko do swojej łazienki. Zapraszam do lektury!

Rama oraz kształt lustra w łazience
Rama oraz kształt lustra to jedna z podstawowych rzeczy nad którymi powinniśmy się zastanowić. Przede wszystkim należy rozważyć to jaki typ ramy oraz kształt lustra będzie pasował do naszej łazienki. Dużą popularnością cieszą się tafle bez ram z ozdobnym frezem wokół, które możemy zamontować płasko na ścianie – tego rodzaju lustra wydają się nowoczesne i pasują do większości wnętrz. Jeśli posiadamy dużą, wystawną i barwną łazienkę to dobrym pomysłem będzie kupno tafli w ozdobnej ramie, która będzie stanowiła także element dekoracyjny w naszej łazience. Do najczęściej wybieranych należą także klasyczne lustra w kształcie prostokąta lub kwadratu. Ich atutem jest to, że są dość duże i przejrzyste, a co za tym bardzo wygodne i dają nam duże pole widzenia.

Jaki powinien być rozmiar lustra w łazience?
Przede wszystkim, jeśli mamy małą łazienkę to powinniśmy zapamiętać jedną zasadę: im większe kupimy lustro tym bardziej optycznie powiększy ono naszą łazienkę. Jednak i w tym przypadku warto zachować umiar, ponieważ w małych łazienkach zależy nam także na większej ilości miejsca, a bez sensu zajmować pół ściany lustrem, ponieważ nie będziemy mogli już w tym miejscu umieścić żadnej szafki czy półeczki. Dlatego dobrym pomysłem będzie zamontowanie w małej łazience jakiegoś minimalistycznego, ale nowoczesnego lusterka, które będzie dobrze oświetlone. Warto zastanowić się również nad umieszczeniem w łazience dwóch tafli lustra po przeciwległej stronie – nasze pomieszczenie nabierze wtedy głębi przestrzeni, poza tym będziemy mogli zobaczyć siebie, jak wyglądamy z tyłu czy jak prezentuje się nasza fryzura – a to bardzo przydatna funkcja.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *