Jak zaaranżować taras? Przegląd pomysłów

Jak zaaranżować taras? Przegląd pomysłów

Taras bardzo często określany jest mianem letniego pokoju, a podniesienie go do takiej rangi przyczynia się również do tego, że decyzja o tym, w jaki sposób go urządzić zaczyna być postrzegana jako poważne wyzwanie aranżacyjne. Na szczęście, sama aranżacja tarasu wcale nie musi wydawać się skomplikowana, bardzo często niezawodne okazują się bowiem proste meble ogrodowe. Ich wykorzystanie pozwala nam na uzyskanie dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, na atrakcyjnie urządzonym tarasie z powodzeniem zaistnieć może więc między innymi kącik jadalniany. Co wcale nie mniej istotne, najciekawsze i najbardziej urokliwe tarasy wcale nie są miejscami, których wystrój wiązał się z koniecznością poniesienia sporych nakładów finansowych.

Osoby, które zastanawiają się nad sposobem uatrakcyjnienia tarasu i odkrywają, że znalezienie inspiracji nie jest wcale proste, powinny zastanowić się nad tym, czy nie warto zmienić nieco sposób postrzegania tego rodzaju przestrzeni. Znakomitym pomysłem wydaje się w tym kontekście spojrzenie na taras jako na słoneczny pokój. Niekiedy okazuje się, że potrzeba naprawdę niewiele, aby stworzyć niekonwencjonalne rozwiązanie. Oczywiście, trudno mówić o pobycie na tarasie, który daje satysfakcję, jeśli nie towarzyszy mu dobra pogoda, nie można jednak zapominać o tym, że nie jest to jedyny element uatrakcyjniający pobyt. Funkcję taką mają do spełnienia również meble ogrodowe, warto przy tym pomyśleć również o dodatkach znanych z tego, że uatrakcyjniają przestrzeń. Osoby, które zastanawiają się nad tym, na co zwracać uwagę w szczególny sposób decydując się na aranżację tarasu, powinny przede wszystkim poszukiwać takiego stylu, który im samym trafia do przekonania, a jednocześnie pasuje do otoczenia. Jeśli więc do przekonania trafiają nam przede wszystkim tarasy romantyczne, dobrym rozwiązaniem będą żeliwne meble ogrodowe znane z tego, że idealnie pasują do stylu angielskiego. Uzupełnieniem takiego projektu są kwiaty, warto przy tym zadbać o to, aby były one umieszczone w efektywnych doniczkach. Nieco inaczej przedstawia się aranżacja tarasu nowoczesnego.

Tu inspirujący wydaje się przede wszystkim styl minimalistyczny, dla którego charakterystyczne są meble proste w swojej konstrukcji, nowoczesne oświetlenie zewnętrzne, a także obecność siedzisk oraz poduszek. Decydując się na taki wystrój tarasu nie musimy obstawiać go doniczkami z kwiatami. Nie zaszkodzi jednak, jeśli na tarasie pojawi się jedna lub dwie rośliny, które zaspokoją potrzebę przebywania wśród natury. Jeszcze inaczej przedstawia się taras utrzymany w stylu śródziemnomorskim. W takim przypadku ciekawym pomysłem są meble ogrodowe wyplatane z morskiej trawy oraz rattanu. Jest to również styl, który nie obawia się poduszek.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *