Jakie wybrać oświetlenie do przedpokoju?

Jakie wybrać oświetlenie do przedpokoju?

Przedpokój to najczęściej zapominane i pomijane miejsce w trakcie remontów oraz aranżacji wnętrz – a nie słusznie. Jest to bardzo istotne pomieszczenie, w którym często czeszemy włosy, malujemy się, ubieramy odzież wierzchnią i szykujemy się do wyjścia – dlatego tak ważne jest, aby właśnie w tym pomieszczeniu zaprojektować dobre oświetlenie. Od tego, co zobaczymy w lustrze w naszym przedpokoju będzie zależało to jak będzie się prezentować publicznie niemal przez cały dzień. Czasami wystarczy słabe światło i nie dostrzeżemy jakiejś plamy na naszym swetrze lub dziury w kurtce, czy takiego detalu jak krzywo wykonana fryzura. A to właśnie sekret wszystkiego ukryty jest w szczegółach. Dlatego zanim kupimy lampy do przedpokoju to zastanówmy się dobrze nad ich wyborem. Poniżej znajdziesz poradnik, dotyczący tego jakie oświetlenie wybrać do przedpokoju. Zapraszam do lektury!

Mały przedpokój – jak go dobrze oświetlić?
Małe przedpokoje mają swój urok, ale pod warunkiem, że są odpowiednio oświetlone. Dlatego w sytuacji, gdy Twój przedpokój jest naprawdę ciasny i nieduży to poza oświetleniem ogólnym w postaci lamp sufitowych powinieneś pomyśleć również nad niszowym oświetleniem swojego pomieszczenia. Ponadto bardzo ciekawym, a zarazem innowacyjnym rozwiązaniem są specjalne oprawy, które możemy zamontować bezpośrednio w ścianie – dodają one magiczną atmosferę i sprawiają, że nasz przedpokój wydaje się przytulniejszy. Poza tym dużym atutem tego rodzaj opraw umieszczonych w ścianie jest przez wszystkim to, że nie zajmują one dużo miejsca (co w przypadku małych, ciasnych pomieszczeń jest niesamowicie istotne) oraz powiększają nasz przedpokój optycznie i sprawiają, że wygląda on bardziej nowocześnie. Jeśli chcemy powiększyć optycznie nasz przedpokój to warto spróbować zamontować w nim duże lustro (im większe tym lepsze), ponieważ optycznie powiększy ono nasze pomieszczenie.

Lampy sufitowe jako główne oświetlenie w przedpokoju
Przede wszystkim, decydując się na jakieś oświetlenie do naszego przedpokoju powinniśmy przywiązać dużą wagę do tego w jakim kształcie jest nasze pomieszczenie. Jest to bowiem zależne od długości lamp – musisz wiedzieć, że zbyt krótkie lampy sprawią, że Twój przedpokój będzie źle oświetlony, natomiast te zbyt długie na pewno będą przeszkadzać. Idealnym, a zarazem praktycznym oraz efektownym rozwiązaniem tutaj będą nieduże lampy sufitowe albo halogeny zestawione po kilka obok siebie – nie będą ona przeszkadzać, ani pochłaniać cennego miejsca w naszym pomieszczeniu. W sytuacji, gdy posiadamy naprawdę długi przedpokoju to musimy liczyć się z tym, że należy zamontować w nim co najmniej dwie, a może nawet i trzy lub więcej lampy sufitowe.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *