Meble do łazienki – jakie wybrać?

Meble do łazienki – jakie wybrać?

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. To miejsce, gdzie bierzemy prysznic lub zażywamy kąpieli, robimy pranie, myjemy ręce, twarz, golimy się, czeszemy czy malujemy – oraz wiele innych czynności. Dlatego tak ważne jest, aby nasza łazienka była dla nas miejscem przyjemnym i estetycznym, w którym dobrze się czujemy. Jednak poza wyglądem przede wszystkim nasza łazienka powinna być funkcjonalna, a co za tym idzie istotne jest, abyśmy mieli wszystkie przedmioty, których codziennie używamy na wyciągnięcie ręki. Aby nasza łazienka dobrze się prezentowała i była dobrze zorganizowana oraz praktyczna musimy ją odpowiednio wyposażyć we wszelkiego rodzaju szafki i szafeczki z których będziemy korzystać na co dzień. Zastanawiasz się jakie meble kupić do łazienki oraz czym się kierować przy ich wyborze? Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący wyboru mebli do łazienki. Zapraszam do lektury!

Dopasuj meble do wielkości Twojej łazienki
To jak Twoja łazienka będzie się prezentować zależy przede wszystkim od tego jak ją urządzisz. Jeśli masz malutką łazienkę i napakujesz do niej mnóstwo dużych szafek to niestety nie będzie to wyglądać dobrze, a Ty sam będziesz walczył o każdy kawałek wolnej przestrzeni w tym pomieszczeniu. Dlatego jeśli jesteś właścicielem niedużej łazienki to przed pójściem do sklepu zastanów się dokładnie w którym miejscu będziesz mógł umieścić szafki oraz zmierz ile w centymetrach ile wolnej przestrzeni w Twojej łazience możesz na nie przeznaczyć. Dzięki temu unikniesz sytuacji, gdy spodoba Ci się jakiś piękny zestaw mebli łazienkowych w sklepie, które kupisz pod wpływem chwili, a po przyjściu do domu okaże się, że zamontowanie ich w łazience jest po prostu niemożliwe z powodu nie wystarczającego miejsca. W przypadku dużej łazienki raczej ten problem nie powinien nas dotyczyć, ale również warto jest zadbać oto, aby meble w naszej łazience były proporcjonalne do jej wielkości i aby nie było ich za dużo, bo dużą łazienkę też łatwo można zagracić.

Jakie kolory mebli wybrać do łazienki?
Co do koloru mebli, które znajdą się w naszej łazience to warto postawić na klasyczne kolory takie jak biel czy czerń, ewentualnie jakieś odcienie szarości lub brązu. Meble możemy wzbogacić jakimiś elementami w kolorze czerwonym, zielonym albo niebieskim, ale powinny to być jedynie elementy. Pamiętajmy o tym, że kolor mebli w łazience powinien się zgrywać i pasować do koloru naszych płytek oraz ścian w tym pomieszczeniu. Poza tym im bardziej jednolity i klasyczny kolor mebli w naszej łazience tym żywsze kolorystycznie i ciekawsze dodatki będziemy mogli umieścić na naszej szafce. Wyobraźcie sobie klasyczną białą półkę w czarnej łazience z ułożonymi na niej ręcznikami w kolorze wyraźnej czerwieni lub zieleni. Wybierając stonowane kolory mebli do naszej łazienki dajemy sobie możliwość ulokowania w niej barwnych i wyrazistych dodatków.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *