Okap kuchenny – Jaki wybrać?

Okap kuchenny – Jaki wybrać?

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że okap kuchenny to niezbędny element w każdej kuchni. Każdego dnia przygotowujemy śniadania, obiady oraz kolacje, pieczemy ciasta, smażymy różne rzeczy na oleju, gotujemy… a wszystkie te opary, a także zapachy unoszą się do góry i jeśli nie zaopatrzymy się wcześniej w odpowiednie okapy to wiszą one w powietrzu lub osadzają się na naszych meblach, a to bynajmniej nie wygląda ani korzystnie ani efektownie. Każdy kto kiedykolwiek miał nieprzyjemność czyścić coś z osiadłego na meblach tłuszczu oraz innych resztek oparów doskonale wie jak trudne i żmudne jest takie szorowanie. Aby temu zapobiec oraz uniknąć wszelkich nieprzyjemności związanych z dokładnym pucowaniem kuchni z osiadłego tłuszczu powinniśmy się zaopatrzyć w dobrej jakości okap kuchenny. Pojawia się jednak pytanie jaki okap kuchenny wybrać? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na ten temat. Zapraszam do lektury!

Dopasowanie wydajności okapu kuchennego
Aby idealnie dopasować nasz okap kuchenny powinniśmy sprawdzić jego wydajność. Dokonać tego możemy jeśli dopasujemy do wielkości kuchni wydajność okapu kuchennego. Dlatego też zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy dokładnie obliczyć kubaturę pomieszczenia (tutaj musimy pomnożyć wysokość kuchni przez powierzchnię jej podłogi). Następnie wynik, który nam wyjdzie należy pomnożyć przez liczbę sześć. I tak oto mamy informację o wydajności naszego okapu zapisaną w metrach sześciennych na godzinę.

Jakie są rodzaje okapów kuchennych?
W sklepie będziemy mieć do wyboru kilka modeli okapów kuchennych. Spośród nich możemy wyróżnić:
Wkłady – są to okapy, które zrobione są w formie małych wkładów. Zwykle montuje się je we wnękach albo w zabudowie z karton-gips. Są to produkty pochłaniające.
Okapy podszawkowe – tego rodzaju okapy doskonale nadają się do małej kuchni, ponieważ bez problemu możemy umieścić je w spodzie szafki albo w ścianie. Chociaż tego rodzaju okapy idealnie sprawdzają się w niedużych kuchniach to ze względu na ich małą wydajność nie poleca się ich do dużej kuchni. Za to ich zaletą na pewno będzie ich nieduża cena.
Okapy kominowe – są to jedne z najczęściej wybieranych okapów. Możemy je zamontować przy ścianie lub tuż nad kuchenką. Okapu kominowe to konstrukcje, które wyposażone są w estetyczny komin pionowym, w którym znajduje się rura, która ma za zadanie odprowadzać zanieczyszczenia. Dużym atutem tego rodzaju okapów jest to, że dobrze się prezentują oraz są bardzo wydajne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *