Wybieramy wiszące łazienkowe – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy wiszące łazienkowe – na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom wybór mebli, a przede wszystkim szafek do łazienki to wcale nie takie łatwe zadanie. Bardzo dużo zależy od tego w jakim stylu chcemy urządzić naszą łazienkę oraz czego oczekujemy od naszych szafek łazienkowych. Wiadomo, że jeśli posiadamy malutką łazienkę to chcąc czy nie chcąc będziemy szukać raczej malutkich, wiszących szafek, które będą pojemne, a przynajmniej odpowiednio zorganizowane i bez problemu będziemy mogli umieścić w nich większość naszych przedmiotów. W przypadku dużej kuchni będziemy raczej szukać dużych, wiszących szafek, które poza pojemnością będą pełnić także funkcje estetyczną. Istotne jest także to czy na ścianach naszej łazienki znajdują się płytki, farba albo inny rodzaj pokrycia, ponieważ od tego będzie zależeć sposób montażu naszej wiszącej szafki łazienkowej. Jak widać jest wiele czynników, które mają ogromne znaczenie przy wyborze wiszącej szafki łazienkowej. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czym kierować się przy wyborze wiszącej szafki łazienkowej. Zapraszam do lektury!

Materiał, z którego wykonana jest szafka

Przede wszystkim najważniejszą rzeczą, która powinna nas interesować przy zakupie szafki jest materiał, z którego jest ona wykonana. Obecnie w sklepach mamy do wyboru szafki zrobione z popularnej płyty MDF, ze szkła, drewna albo z metalu. Jeżeli wybierzemy do swojej łazienki szklane szafki to musimy liczyć się z tym, że będzie na nich widać wszelkie smugi oraz ślady palców, dlatego będziemy musieli je częściej myć, ale na pewno nadadzą one naszej łazience trochę sterylności oraz lekkości i jasności. W przypadku, gdy zdecydujemy się na szafki wykonane z metalu to nie będą one wymagały od nas ciągłego mycia, ale będziemy musieli zadbać o ich odpowiednią konserwację. Natomiast w przypadku wyboru szafek zrobionych z drewna to powinniśmy być świadomi tego, że jest tylko kilka rodzajów drewna, które jest odporne na wilgoć w łazience. Możemy wyróżnić tutaj takie drewno jak: IPE, Doussie Africa, Jatoba, Teak oraz Merbau. Na pewno dobrą decyzją będzie kupno mebli wykonanych z płyty MDF, ponieważ jest ona zrobiona ze sprasowanych włókien drzewnych, które są prawie 100% wodoodporne, więc nie będziemy musieli się martwić o wilgoć na naszych wiszących szafkach łazienkowych.

Rozmiar wiszących szafek łazienkowych

Zanim dokonamy zakupu szafek łazienkowych warto zastanowić się nad tym, co konkretnie do nich włożymy. Pamiętajmy o tym, że łazience trzymamy takie wysokie i wielkowymiarowe przedmioty jak płyn do płukania oraz przemyślmy jaką ilość ręczników powinna przyjąć nasza szafka.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *