Wybór mebli do łazienki – czym się kierować?

Wybór mebli do łazienki – czym się kierować?

Wybór mebli do łazienki to wcale nie taka prosta sprawa. A przynajmniej jeśli zależy nam na dobrze prezentujących się meblach łazienkowych, które idealnie pasują do naszego pomieszczenia. Obecnie producenci prześcigają się w produkcji coraz to nowszych i bardziej różnorodnych modeli mebli łazienkowych dlatego mamy w czym wybierać. A wiadomo, że jak pojawia się dużo różnych możliwości oto automatycznie zadajemy sobie pytanie: która z tych opcji jest dla mnie najlepsza? Czym powinnam/powinienem się kierować przy kupnie mebli łazienkowych? Takie i wiele innych pytań zadają sobie ludzie, którzy przynajmniej raz w życiu stanęli przed wyzwaniem jaki jest zakup nowych mebli do łazienki. Poniżej znajdziesz poradnik, który pomoże Ci podjąć słuszną decyzję w trakcie zakupu nowych mebli łazienkowych. Zapraszam do lektury!

Materiał z jakiego wykonane są meble łazienkowe
Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że łazienka jest to pomieszczenie, które w szczególności i niemal przez cały czas jest narażone na permanentne nagromadzenie się wilgoci oraz szybki zmiany temperatury. Dlatego też tak ważne jest, aby dobrać do naszej łazienki odpowiednie meble, wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie ulegną one szybkiemu zniszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie porozmawianie ze sprzedawcą i dopytanie go szczegółowo oto, czy konkretny model mebli, który nas zainteresował jest pokryty specjalnym lakierem poliuretanowym. Bardzo istotne jest również to, aby zawiasy i uchwyty naszych mebli łazienkowych były wykonane z materiałów, które są odporne na rdze. Koniecznie powinieneś także zwrócić uwagę na to jak wygląda tylna ścianka mebli. Dobrze jest jeśli ta ścianka jest odrobinę cofnięta, ponieważ nie będzie dotykała ściany, a to natomiast uchroni Twoje meble przed pojawieniem się pleśni na tyłach półeczek oraz szafek.

Zmierz dokładnie swoją łazienkę!
Zanim w ogóle zabierzesz się za kupno mebli łazienkowych powinieneś dokładnie zmierzyć rozmiary swojej łazienki. Jest to niezbędne jeśli chcesz aby Twoja łazienka była wygodna w użytkowaniu oraz funkcyjna. W trakcie robienia pomiarów pamiętaj o tym, aby przed umywalką oraz miską WC zostawić około 70 centymetrów , natomiast po bokach mniej więcej po 20 do 30 centymetrów. Taka przestrzeń powinna pomoc Ci zachować swobodę ruchów oraz wygodę. Jeżeli chodzi o kabinę prysznicową lub wannę do warto zostawić sobie co najmniej 50 do 70 centymetrów odległości, aby mieć swobodny dostęp do tych miejsc.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *