Zacznij walkę ze smogiem już dziś! Czyli kilka słów o oczyszczaczach powietrza

Zacznij walkę ze smogiem już dziś! Czyli kilka słów o oczyszczaczach powietrza

Niestety, ale poziom smogu i zanieczyszczeń w powietrzu osiąga już taki poziom, że zakup oczyszczacza powietrza to nie śmieszny żart, ale realia. Niby smog nie jest na co dzień odczuwalny, ale jakoś tak czujemy się codziennie zmęczeni, z domu nam się nie chce wychodzić i a głowa czasami boli bez powodu. Smog to taki cichy zabójca, którego coraz bardziej zaczyna być widać w powietrzu, a jego skutki odczuwamy powoli, ale prawdopodobnie na większą skalę. Jeśli jednak nie mamy możliwości zmiany miejsca zamieszkania to jedyne co nam pozostaje to kupno takiego właśnie oczyszczacza powietrza. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, ponieważ rynek jest pełen przeróżnych modeli w bardzo szerokim przedziale cenowym. Pojawia się więc pytanie, który oczyszczacz powietrza wybrać? Czym się kierować przy zakupie oczyszczacza powietrza? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na ten temat. Zapraszam do lektury!

Oczyszczacz powietrza – jak on działa?
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że sam proces oczyszczania jest dość prosty, jeśli tylko nie będziemy zagłębiać się w techniczne szczegóły – otóż najważniejszy jest dobry filtr. Aby oczyszczacz powietrza, który zamontujemy w naszym domu sprawnie działał musi być wyposażony w dobrej jakości wentylator, który zagwarantuje skuteczny przepływ powietrza, a także w dobry filtr. To są dwie najważniejsze rzeczy, na które powinniście zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza. Wszystko inne to tylko dodatki, pewne udogodnienia, które dobrze, że są, ale nie mają one tak dużego znaczenia jak: filtr i wentylator. Dlatego parametry, które powinniśmy sprawdzić na każdym oczyszczaczu to wydajność filtracji, ilość powietrza wyrzucanego przez urządzenie w ciągu godziny, także efektowność założonych filtrów.

Wydajność oczyszczana – po czym ją poznać?
Aby sprawdzić jak wydajny jest dany oczyszczacz musisz sprawdzić wartości wyrażone w metrach sześciennych na godzinę (m3/h). Jest to parametr, który określa maksymalną wydajność oczyszczacza, czyli ilość powietrza, które nasze urządzenie może oczyścić w przeciągu jednej godziny pracując przy tym na najwyższych obrotach. Jeśli chcesz ustalić, jaka wydajność będzie potrzebna w Twoim pomieszczeniu, wystarczy, że znasz rozmiar pokoju, w którym planujesz zamontować oczyszczacz powietrza. Przykładem możemy tutaj być salon o powierzchni 10m2 i standardowej wysokości 2, 5 metra. Następnie mnożymy te 10m2 razy 2,5 metra i wychodzimy nam 25 m3.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *