Lampki biurkowe – jakie wybrać?

Lampki biurkowe – jakie wybrać?

Lampki biurkowe to jedno z najważniejszych oświetleń w naszym domu. To właśnie dzięki biurkowym lampkom możemy wieczorem siąść przy naszym biurko – napisać pracę, zrobić projekt, przeczytać książkę, rysować czy naprawiać różnego rodzaju rzeczy. To właśnie lampka biurowa dba o dobro naszego wzroku oraz oto, aby nie bolały nas oczy po długim czasie spędzonym przy komputerze, na czytaniu książki, pisaniu czy pracowaniu. Dlatego lampka biurkowa powinna znaleźć się przede wszystkim w pomieszczeniu w którym pracujemy na co dzień my sami oraz w pokoju naszego dziecka, które również potrzebuje dobrego oświetlenia do tego, aby odrobić pracę domową, zrobić rysunki na zajęcia czy po prostu się pouczyć. W związku z tym powinniśmy przywiązać dużą wagę do rodzaju lampki biurkowej którą kupujemy dla siebie lub naszego dziecka, ponieważ prawdopodobnie będziemy jej dość często używać, a co za tym idzie, od niej zależy nasze zdrowie oraz komfort naszej pracy. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego jaką lampkę biurkową wybrać. Zapraszam do lektury!

Lampka biurkowa – jaka powinna być?

Przede wszystkim nasza lampka na biurko powinna być wyposażona w ruchome, długie oraz regulowane ramię – dzięki temu będziemy sami mogli sterować tym, gdzie będzie padał nam strumień światła w danym momencie. Poza tym dobrym pomysłem będzie także wybór lampki, która posiada mobilny klosz, ponieważ bez problemu będziemy mogli zmienić kąt nachyleni naszej lampy biurkowej. Właśnie dzięki tego rodzaju funkcjom będziemy mogli regulować ustawienie światła i na przykład skupić je na konkretnym punkcie na naszym blacie lub oddalić je i oświetlić całe biurko. Bardzo ważna jest także długość przewodu do naszej lampki biurkowej. Najlepiej, aby przewód wynosił od półtora metra do trzech metrów, ponieważ jest to długość, która spokojnie pozwoli nam podłączyć naszą lampkę do najbliższego kontaktu. Co za tym idzie nie będziemy zmuszeni do używania przedłużaczy.

Jaka powinna być barwa światła lampki na biurko?

Wybierając lampkę na biurko powinniśmy zadbać oto, aby żarówka przypominała barwą naturalne światło, ponieważ jest to najlepsze oraz najzdrowsze światło dla naszych oczu. Powinieneś także widzieć o tym, że małe żarówki halogenowe (na przykład tak zwane kapsułki) wydają zwykle białe i chłodne światło, które jest trochę zbliżone do tego naturalnego. Pamiętaj także o tym, że lampa biurkowa w pokoju Twojego dziecka powinna mieć oprawę z osłonką, aby nie poparzyło się ono żarówką.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *