Sejf do domu – jaki wybrać?

Sejf do domu – jaki wybrać?

Dawniej sejfy w domach były dość popularne i obecnie powoli wracają one do łask. Wielu ludzi coraz mniej ufa bankom i woli mieć gotówkę oraz różnego rodzaju cenne rzeczy u siebie w domu, dobrze zabezpieczone. Przede wszystkim sejf daje nam poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że mamy wszystko pod naszą własną kontrolą – a to w obecnych czasach bardzo dużo. Poza tym nie zapominajmy również od tym, że sejf stanowi świetną ochronę przed ewentualnym włamaniem i kradzieżą. Jest to także świetnie zabezpieczenie na wypadek zalania czy podpalenia wartościowych przedmiotów oraz dokumentów, których nie powinniśmy trzymać na wierzchu. Jak widać sejf w domu jest dość potrzebny oraz spełnia on wiele ważnych funkcji. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jaki sejf do domu powinieneś wybrać. Zapraszam do lektury!

Jakie rodzaje sejfów mamy do wyboru?
Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje sejfów: wolnostojące, meblowe oraz ścienne. Jeśli chodzi o sejfy wolnostojące to możemy je zamontować w dowolnie wybranym przez nas miejscu, ważne jednak, aby nie były to miejsce do którego wszyscy mają dostęp każdego dni. W przypadku sejfów meblowych to można je zamontować niemalże we wszystkich rodzajach mebli – ich plusem jest to, że możemy je odpowiednio ukryć w meblach albo dyskretnie wyeksponować. Co do sejfów ściennych to można je umieścić w ścianie działowej domu, ale musimy pamiętać także o tym, że sejf ścienny trzeba odpowiednio dostosować do montażu już na etapie budowy domu czy też remontu. Należy pamiętać również o tym, że sejf powinien być umieszczony w miejscu, do którego dostęp mają tylko wyłącznie domownicy, tak aby ukryć go przed osobami z zewnątrz. Mało kto wie o tym, że kradzieży najczęściej dokonują nie włamywacze, a właśnie osoby, które mieszkańcy domy sami wpuszczają do swoich domów.

Jaki zamek do sejfu wybrać?
Obecnie największą popularnością cieszy się zamek szyfrowy mechaniczny, aczkolwiek w tym przypadku należy pamiętać o tym, że jest on bardzo precyzyjny. Wiąże się to z tym, że musimy poświęcić dużo czasu na to, aby wprawić się w jego odpowiednią obsługę. Dlatego też nasze początki mogą być dla nas frustrujące oraz żmudne – ale nie ma się co zrażać, ponieważ jeśli już załapiemy jak działa nasz zamek to na pewno będziemy zadowoleni z jego funkcjonowania. Kolejnym zamkiem, który możemy wybrać do naszego sejfu jest zamek elektroniczny. Tutaj jednak pojawiają się wątpliwości w sytuacji, gdy dojdzie do braku zasilania, bo w takiej sytuacji może pojawić się problem z dostępem do naszego sejfu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *